Pierwsza misja handlowa do Polski Polsko-Cypryjskiej Izby Gospodarczej

Niedawno reaktywowana Polsko-Cypryjska Izba Gospodarcza (Polish-Cyprus Chamber of Commerce) pod auspicjami Cypryjskiej Izby Gospodarczo-Przemysłowej (KEBE) zorganizowała pierwszą w historii jej działalności misję przedsiębiorców do Poznania, na Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2019.

W misji udział wezmą przede wszystkim polscy oraz cypryjscy producenci i dystrybutorzy artykułów spożywczych, handlowcy zainteresowani branżą gastronomiczną, a także przedstawiciele instytucji państwowych i dyplomatycznych.

Misja potrwa od 30 września do 3 października i objęta jest patronatem Ambasady Rzeczpospolitej Polski w Nikozji. Honorowymi gośćmi misji będą Pani Ambasador RP na Cyprze, Irena Lichnerowicz-Augustyn oraz Generalny Konsul Honorowy RP w Limassol, Leandros Papahilippou.

Program misji zawiera rozmowy biznesowe cypryjskich handlowców z polskimi, spotkania z ministrami oraz przedstawicielami krajowych izb gospodarczych.
Targi POLAGRA w Poznaniu są największą imprezą branżową w Polsce i jedną z największych w Europie. Otworzy je Prezes Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa oraz Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

W zeszłym roku w poznańskim expo wzięło udział ponad 1000 przedsiębiorców, a liczba gości przekroczyła 50 tysięcy.

Targi POLAGRA FOOD to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w cyklu rocznym dedykowanych branży spożywczej. To miejsce promocji polskiej gospodarki, otwierania nowych kontaktów biznesowych, pozyskiwania odbiorców, rozmów na temat przyszłości sektora. O randze wydarzenia świadczy m.in. szerokie grono patronów i partnerów targów.

Prezes Polski Polsko-Cypryjskiej Izby Gospodarczej, Przemysław Pokorny powiedział, że tego typu wydarzenia są świetną okazją by przybliżyć do siebie oba kraje i zwiększyć współpracę gospodarczą. Uchylił też rąbka tajemnicy, że w planach Izby jest zorganizowanie kolejnej misji handlowej – tym razem cypryjskich winiarzy na listopadowe, międzynarodowe targi wina ENOEXPO 2019 w Krakowie.

Jeżeli więc prowadzicie biznes w Polsce lub na Cyprze nawet się nie zastanawiajcie i wpadnijcie na targi w Poznaniu (30.09 – 03.10.2019).

Więcej informacji uzyskacie na profilu PCCC na Facebooku (tutaj).

[bar id=”29364″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading