SeoHost.pl

Paszport w 15 minut

Wydaje się to wprost niemożliwe – na lotnisku można wyrobić paszport w ekspresowym tempie.

Na warszawskim lotnisko Chopina wczoraj otwarty został punkt wyrabiania paszportów. Co istotne dokument podróży można wyrobić w 15 minut.

Postanowiliśmy otworzyć punkt, w którym obywatele, którzy zapomnieli wyrobić paszportu, nie odebrali go z urzędu wojewódzkiego, myślą, że paszport jest jeszcze ważny, a okazuje się, że jest ważny np. tylko jeszcze przez dwa tygodnie i uniemożliwia odbycie podróży, będą mogli szybki paszport tu na lotnisku wyrobić, nie narażając się na dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu wylotu, czy też zmianą całej logistyki wakacyjnej, turystycznej – powiedział w trakcie konferencji prasowej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki

Paszport kosztuje 30 zł a opłatę można będzie uregulować kartą. Wiceminister zaznaczył, że paszport wydany w punkcie na lotnisku będzie paszportem tymczasowym i nie jest paszportem biometrycznym.


Na miejscu wykonamy wszystkie czynności związane z wyrobieniem dokumentu – łącznie ze zrobieniem zdjęcia.

Dokument będzie ważny maksymalnie rok o tym jednak kiedy straci swoją ważność zdecyduje urzędnik go wydający.

Ten paszport tymczasowy jest ważny tylko do roku czasu, czyli może być ważny przez miesiąc, przez dwa czy przez trzy – tutaj będziemy na miejscu oceniali jaka będzie jego ważność. Będziemy brali oczywiście pod uwagę przepisy kraju przyjmującego, ale także i czas podróży zagranicznej – powiedział minister

Punkt paszportowy znajduje się na poziomie odlotów w strefie ogólnodostępnej Terminalu A Lotniska Chopina w Warszawie.

Punkt otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-20.00. W punkcie znajduje się także Info Kiosk, w którym można zapoznać się ze wszystkimi informacjami na temat paszportu tymczasowego. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!