fbpx

Parlament przyjął nowe prawo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Cypryjski parlament przyjął przepisy o fotoradarach – zaczną obowiązywać w ciągu tygodnia.

Posłowie wprowadzili do proponowanych przez rząd przepisów poprawkę, usuwającą z wypożyczalni samochodów odpowiedzialność za zapłatę mandatów w przypadku, gdy ich pojazd dopuścił się wykroczenia drogowego. Odpowiedzialność za zapłatę grzywny spada na klienta wynajmującego pojazd lub na kierowcę.


Naruszenia rejestrowane przez system będą gromadzone w centralnym rejestrze, z którego będą wysyłane powiadomienia do sprawców.


Umowa podpisana między rządem a wykonawcą przewiduje 90 stałych kamer w 30 czarnych punktach na całej wyspie oraz 20 mobilnych kamer do pomiaru prędkości, dla których policja będzie codziennie decydować o lokalizacji i godzinach pracy.

Kamery będą rejestrować przekroczenie prędkości, przejechanie na czerwonym świetle i przekroczenie linii stopu. Zgodnie z ustawą, na podstawie zdjęć można również sprawdzić inne wykroczenia, takie jak korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy w przypadku prowadzących jednoślady bez kasku.

Faza pilotażowa obejmuje cztery kamery stacjonarne i cztery kamery mobilne oraz całe wyposażenie centrum. Faza pierwsza obejmuje instalację i obsługę kolejnych 16 kamer mobilnych i 20 kamer stacjonarnych, a faza druga pozostałych 66 kamer stacjonarnych.

Faza pilotażowa powinna ruszyć w ciągu najbliższych kilku dni.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!