fbpx

Parlament nie zgodził się na obniżkę cen prądu!

W mediach, parlamentarzyści chcą niższych cen prądu, jednocześnie w parlamencie głosują przeciw.

Od kilku dni, w cypryjskich mediach, trwała dyskusja przedstawicieli wszystkich partii politycznych na temat obniżenia stawki podatku VAT na prąd. Dzięki temu zabiegowi, spadłaby realna wysokość rachunków za prąd dla wszystkich mieszkańców wyspy.


Rząd zdecydował o obniżce VAT na prąd dla części społeczeństwa – teraz na stole pojawił się projekt obniżenia podatku dla wszystkich.


Część posłów w swoich wypowiedziach stwierdziła, że wyższa cena energii elektrycznej zapobiega “jej marnowaniu”. Rząd twierdzi, że nie możliwości prawnej aby obniżyć VAT dla wszystkich, gdyż nie zezwala na to komisja europejska.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Kto jest uprawniony do niższych cen prądu >>>

Akel twierdzi, że jego inicjatywa, poparta przez Diko, Edka i Zielonych, jest konieczna, aby zwalczyć skutki gwałtownego wzrostu cen. W szczególności ma na celu pomóc konsumentom, gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom w radzeniu sobie ze wzrostem kosztów energii elektrycznej. Dodał, że środek nie przekracza limitu wyznaczonego przez UE dla zwalczania rosnących kosztów energii.

Posłowie chcą aby projekt przepisów był głosowany jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Zażądali od ministerstwa finansów aby w ciągu najbliższych dni skontaktowało się z Komisją Europejską i ustaliło ostatecznie czy czasowa obniżka VAT dla wszystkich jest możliwa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!