fbpx

Parkuj i Jedź we wszystkich miastach?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Według Philenews, jednym ze sposobów rozważanych przez Ministerstwo Komunikacji w celu rozwiązania poważnego problemu korków na Cyprze jest wykorzystanie obiektów typu „parkuj i jedź”

Ministerstwo wysłało kwestionariusz do wszystkich urzędników służby cywilnej z pytaniami jak dostają się do pracy.

Minister komunikacji, Yiannis Karousos, powiedział Philenews: „celem jest zgromadzenie jak największej ilości danych, które po przeanalizowaniu doprowadzą do podjęcia właściwych decyzji”.
„Należy wprowadzić nową infrastrukturę i ulepszenia istniejących, aby umożliwić pracownikom przemieszczanie się do i z miejsca pracy” – dodał.

Jedno z zadanych pytań dotyczy tego, czy uczestnicy byliby zainteresowani korzystaniem z parkingów typu „parkuj i jedź”, my powtarzamy to pytanie (odpowiedzcie w ankiecie poniżej).

Pomysł sprowadza się do parkowania na obrzeżach miast i następnie dojazd do celu transportem publicznym- to standardowa praktyka w dużych miastach na całym świecie. Karousos powiedział, że czas na stworzenie niezbędnej infrastruktury i usług na potrzeby pracowników co może usprawnić ruch w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.

Będziesz korzystać z usług typu Park&Ride?

Loading ... Loading ...


Pomysł jest całkiem niezły – pozostaje jedynie pytanie o dodatkowe koszty takiego rozwiązania dla pracowników. Naszym zdaniem, jeżeli zarówno parking jak przejazd autobusem będzie bezpłatny może na Cyprze się przyjąć.

Bardzo ważne będzie także umiejscowienie tego typu parkingów – powinny być na głównych drogach dojazdowych do dużych miast.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!