Powstaje „Parkuj i Jedź” w Limassol

System „parkuj i jedź” będzie wdrażany od przyszłego tygodnia przez gminę Limassol we współpracy z firmą komunikacyjną EMEL w celu świadczenia usług głównie podczas pracy lub nauki w centrum miasta.

W dniu dzisiejszym burmistrz Limassol Nikos Nikolaidis spotkał się z kierownictwem EMEL, gdzie uzgodniono wdrożenie programu „parkuj i jedź”, który umożliwi tym, którzy chcą bezpłatnie parkować swoje pojazdy na wyznaczonym wcześniej miejskim parkingu, wzdłuż ulicy Leontiou (pchli targ) i wsiądź do małego autobusu, który zawiezie ich do centrum miasta.


Według Nikolaidisa system będzie działał od poniedziałku do piątku, a mieszkańcy będą dowożeni do centrum miasta za 75 centów za podróż w jedną stronę i 1,50€ w obie strony. Dodał, że więcej szczegółów na temat rozkładów jazdy zostanie ogłoszonych w przyszłym tygodniu. Autobusy mają kursować z częstotliwością 15-20 minut.

Burmistrz Limassol wyraził przekonanie, że realizacja „parkuj i jedź” przyniesie korzyści wielu obywatelom i studentom.

Naszym skromnym zdaniem system powinien działać także w dni wolne, a tego typu parkingi powinny powstać z każdej strony Limassol.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!