fbpx
  • Limassol 28'C ☼
  • Nicosia 29'C ☼
  • Larnaca 29'C 🌥
  • Ayia Napa 28'C ☼
  • Paphos 28'C ☼
  • Limassol 28'C ☼
  • Nicosia 29'C ☼
  • Larnaca 29'C 🌥
  • Ayia Napa 28'C ☼
  • Paphos 28'C ☼

Parklane Limassol jednak otworzy się w terminie?

Hotel ogłosił nabór pracowników

Stare LeMeridien, a nowy Parklane ogłosił nabór pracowników. Poszukiwane są osoby praktycznie na wszystkie stanowiska. Pytanie, które należy jednak postawić brzmi: czy tym razem termin otwarcia zostanie dotrzymany?

W ogłoszeniu, które ukazało się w internecie możemy przeczytać, że poszukiwani są pracownicy praktycznie we wszystkich działach. Nieoficjalnie wiadomo, że hotel zatrudni ponad 500 osób.

I tu pojawia się kolejny problem. Wszystko co wiemy, wiemy „nieoficjalnie”.

Nie wiadomo dokładnie kiedy hotel zostanie otwarty i nie wiadomo ilu pracowników zostanie zatrudnionych i na jakich warunkach. Pojawiające się plotki przeczą same sobie. Słychać, że hotel nie podpisze układu zbiorowego a wszystkie kontrakty będą negocjowane indywidualnie – takie rozwiązanie jest zgodne z prawem. W prywatnych rozmowach pracujący już w hotelu kierownicy działów zapowiadają, że hotel będzie otwarty we wrześniu, a pierwsi pracownicy zostaną przyjęci już w czerwcu (muszą przejść odpowiednie szkolenia i poznać procedury).

A co ze wspomnianymi kontraktami? Podobno założenia są takie, że pracownicy mogą zapomnieć o dwóch dniach wolnego w tygodniu – standardem ma być 6. dniowy tydzień pracy. Podobną normą ma być brak Provider Fund i składek dla związków zawodowych. Hotel ma mieć wykupione ubezpieczenie dzięki któremu pracownicy i ich najbliżsi będą leczeni w prywatnych klinikach za darmo. Przyzwyczajeni do 13. i 14. pensji pracownicy innych hoteli nie uzyskają tego przywileju, podobnie zresztą jak mają nie mieć żadnych ekstra pieniędzy czy dni wolnych w związku z pracą w święta i niedziele – te dni mają być traktowane jak każde inne w tygodniu.

Z drugiej strony podobno zarobki mają powalać z nóg i to pozytywnie. Co miesięczna stała pensja ma wyrównywać wszystkie potencjalne straty z innych miejsc i rekompensować braki.

źródło: Twitter

To wszystko plotki. Pewne jest jedno – osoby, które już tam pracują nie narzekają.

Możecie już aplikować do Paklane. Wysyłajcie maile na [email protected]. W końcu Wasz los leży tylko i wyłącznie w Waszych rękach…
Zostaw swój komentarz:


Więcej w tym temacie:error: UWAGA: Zakaz kopiowania!

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Cypr24 wykorzysta informacje, które podasz w tym formularzu, aby być z Tobą w kontakcie i dostarczać najnowsze teksty