fbpx

Para Prezydencka spotkała się z przedstawicielami Polonii na Cyprze (zdjęcia)

Wczoraj, w Ambasadzie, odbyło się spotkanie przedstawicieli Polonii z Parą Prezydencką.

W komentarzach pod naszymi informacjami zauważyliśmy żal, że Para Prezydencka nie mogła się spotkać z większą ilością Polaków. Niestety, jak tłumaczy Ambasada związane jest to bezpośrednio z panującymi obostrzeniami związanymi z koronawirusem – po prostu do Ambasady nie mogło wejść więcej osób.

Na spotkaniu byli przedstawiciele organizacji polonijnych – czyli stowarzyszenia Malwa oraz Polskiej Wspólnoty na Cyprze, przedstawiciele polskich szkół na Cyprze, Duchowni posługujący na Cyprze oraz przedstawiciele naszej redakcji.

Prezydentowi towarzyszyła małżonka – Pani Agata Kornhauser-Duda, oraz ministrowie z Prezydenta oraz z Kancelarii Premiera. Wraz z delegacją przyjechały polskie media:

Pani Ambasador Irena Lichnerowicz – Augustyn oficjalnie powitała Parę Prezydencką na uroczystości, następnie Konsul RP w Nikozji Pan Jarosław Dziedzic, odczytał decyzję Pana Prezydenta o przyznaniu odznaczeń.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy indywidualne – Para Prezydencka znalazła czas aby z każdym chociaż chwilkę porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Spójrzcie co udało nam się zarejestrować:

Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda spotka się z przewodniczącą parlamentu cypryjskiego, arcybiskupem Cypru oraz złoży kwiaty pod popiersiem Jana Pawła II przy Kościele Świętego Krzyża w Nikozji.

O godz. 15.30 w Pafos Prezydent odbierze złoty klucz do miasta. Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej to wyróżnienie honorowe przyznane zostało Prezydentowi RP w uznaniu i propagowaniu wiary Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Cypryjskiej w zasady i wartości kultury europejskiej jako równorzędnych członków Unii Europejskiej.

Podczas wizyty w Pafos Prezydent RP odwiedzi również słynne mozaiki Pafos, a także Starożytną Agorę miasta, gdzie wykopaliska prowadzi Polska Misja Archeologiczna.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!