fbpx

Para Prezydencka modliła się w polskim kościele w Nikozji

Wczoraj, Prezydent RP wraz z małżonką, odwiedzili “polski” kościół w Nikozji

Wizyta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nikozji była ostatnim punktem pobytu w Nikozji. Po wizycie w kościele Para Prezydencja złożyła kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II, ufundowanym z okazji 100 urodzin Karola Wojtyła, papieża z “Dalekiego Kraju”.

Dzięki uprzejmości ojca Jerzego publikujemy treść modlitwy, która została odmówiona przed popiersiem Papieża Polaka.

Modlitwa za Ojczyznę do Św. Jana Pawła II

Święty Janie Pawle II, który gorącą miłością darzyłeś naszą Ojczyznę i z wielką troską sprawowałeś duchową opieką nad Narodem Polskim, prosimy Cię wstaw się za nami przed Majestatem Bożym, aby obdarzył nas łaskami wierności Chrystusowi i chrześcijańskiej tradycji naszego narodu.
Wyproś u Ducha Świętego, u którego uzyskałeś dar odnowienia naszej Ojczyzny, zniewolonej przez obcą dyktaturę, aby zechciał odnowić serca i sumienia Polaków i Polek naszego pokolenia.
Niech nas ogarnie Miłosierdzie Boże, którego kult zrodził się na polskiej ziemi i da nam mądrość i męstwo w walce z obcymi ideologiami, wierność w pełnieniu Woli Bożej i nawrócenie tym, którzy odrzucają Ewangelię Jezusa Chrystusa.
Wstaw się u Matki Bożej, Królowej Miłosierdzia i Królowej Polski, aby wyprosiła u swojego Syna bezpieczeństwo dla naszego kraju i chroniła nas przed wszelkimi zewnętrznymi zagrożeniami, oraz grzechami nas samych, hamując zło, które rodzi się pośród nas.
Niech pod Twoim duchowym przewodnictwem Polacy w kraju i zagranicą zjednoczą się wokół Chrystusa i niezłomnie trwają w swojej wierze, kulturze i tradycji.
Prosimy przez Twoje wstawiennictwo, aby z Bożą pomocą i przy współpracy wszystkich ludzi dobrej woli coraz bardziej upowszechniała się kultura spotkania, zdolna do obalania wszystkich murów, które nadal dzielą świat. Naucz nas „budować mosty a nie mury”. Oręduj za nami, abyśmy zawsze szukali prawdziwego pokoju, wspólnego dobra i braterskiej miłości.

Święty Janie Pawle II, ty całe swoje życie oddałeś w ręce Maryi. I my dzisiaj chcemy to samo uczynić powierzając się Jej, słowami modlitwy:
Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko,
naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych,
ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna i błogosławiona.
O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.
Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!