Paneli nie zabraknie

Zgłosiła się wystarczająca firm chętnych do montażu paneli fotowoltaicznych w ramach programu rządowego

Za kilka tygodni powinien ruszyć program rządowy „Fotowoltaika dla wszystkich”. Przypomnijmy, że w skrócie polega on na dofinansowaniu montażu paneli słonecznych na budynkach – ich koszt zostanie rozłożony na raty przy jednoczesnym dofinansowaniu inwestycji w wysokości 1000€.

Program został tak skonstruowany, że będą w nim mogły brać udział jedynie te firmy montujące panele, które wcześniej podpiszą umowę z cypryjskich rządem. Jednym z warunków jest udzielenie 7. letniej gwarancji na zamontowane urządzenia.

Przedstawiciele rządu obawiali się, że nie będzie odpowiedniej ilości zainteresowanych firm, które zdecydowałyby się na udział w programie. Na szczęście tak się nie stało.

Na odpowiedniej platformie, która obejmuje zarówno instalatorów fotowoltaiki, jak i techników zajmujących się termoizolacją dachów, znalazło się na liście ponad 35 dostawców, którzy przesłali zgłoszenia.

„Pomimo wcześniejszych problemów i obaw nie brakuje zaangażowanych techników zajmujących się fotowoltaiką ” – stwierdził rzecznik komisji ds. energetyki George Tsiamettis.

Jeśli chodzi o możliwość wdrożenia najnowszego programu fotowoltaicznego, Tsiamettis stwierdził, że liczba ta jest w zupełności wystarczająca, aby pokryć zapotrzebowanie, ponieważ 20 instalatorów mogło szybko obsłużyć 3000 wnioskodawców, co miało miejsce dotychczas.

Firmy zobowiązały się do montażu systemu o mocy 4 kW w cenie do 5000 euro. Z tej kwoty 1000 euro będzie pochodzić z dotacji państwowej, a pozostała kwota będzie spłacana przez konsumenta w ratach wraz z rachunkiem za energię elektryczną.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!