Panele i ogrody na cypryjskich dachach

Na cypryjskich dachach znajdą się nie tylko panele słoneczne ale także ogrody

Spośród blisko 5500 złożonych dotychczas wniosków, wstępną zgodę na udział w projekcie „Fotowoltaika dla wszystkich” otrzymało już około tysiąca wnioskodawców, a według Ministerstwa Energii w najbliższej przyszłości będzie ich więcej.

Projekt, który zbliża się do limitu 6000 wniosków, który początkowo przewidywano na pokrycie budżetu w wysokości 30 mln euro, nie zostanie „zamknięty” wraz z ich ukończeniem, ale zostanie rozszerzony, jak zapowiedział właściwy Minister Energii Giorgos Pananastasiou, w celu objęcia większej liczby konsumentów.

Ogłoszenie przedłużenia projektu i przyznania dodatkowych środków spodziewane jest w czerwcu, natomiast w międzyczasie na portal internetowy Funduszu RES i EXE nadal będzie napływały wnioski nawet po skompletowaniu sześciu tysięcy wniosków.

Ale na tym nie koniec.

Aby zaradzić zmianom klimatycznym Ministerstwo Rolnictwa wkrótce rozpocznie promocję budowy „zielonych dachów”

Minister Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Środowiska w wypowiedzi dla StockWatch i dalszej analizie odpowiednich planów podkreśliła, że ​​zielone dachy niosą ze sobą szereg wielorakich korzyści, wskazując, że są one bezpośrednio powiązane z dramatycznym wzrostem urbanizacji, gdyż w ostatnich latach lat 50% światowej populacji przeprowadziło się do obszarów miejskich.

Odniosła się do szacunków, że do 2040 r. dwie trzecie ludności będzie mieszkać w miastach, wskazując, że metoda ta jest uważana za przydatną w walce ze skutkami kryzysu klimatycznego dla miast.

Zapowiedziała nawet, że program zostanie uruchomiony pilotażowo na dachu Ministerstwa Rolnictwa i że powstanie przewodnik, który będzie opisywał, jakie rośliny zostaną posadzone i jaką należy zastosować technologię.

Jak wyjaśniła Maria Panagiotou, „pomysł na zielone dachy zrodził się z poszukiwania alternatywnej metody, którą można połączyć z fotowoltaiką na dachach, obniżając temperaturę w domach”.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading