Pandemia powraca?

Kolejne kraje wprowadzają obowiązkowe testy dla turystów – w chwili obecnej dotyczy to przyjazdów z Chin

Minister zdrowia zwoła w poniedziałek nadzwyczajny komitet doradczy ds. Covid – kolejne krają nakładają ograniczenia na podróżnych z Chin w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem.

Niektórzy eksperci wyrazili zaniepokojenie możliwością pojawienia się i rozprzestrzeniania nowych wariantów, a minister zdrowia Michalis Hadjipantela oświadczył, że wkrótce będzie rozmawiał z dyrektorem regionalnym Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i europejskimi partnerami w celu uzyskania dalszych informacji.

Myśleliśmy, że w tych dniach będziemy mieć trochę spokoju z koronawirusem i skupimy się na szpitalach i infekcjach, ale wygląda na to, że musimy przyjrzeć się również tej kwestii – powiedział.
Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że Chiny otworzyły swoje granice i wiele osób będzie podróżować po całym świecie. To problem, który od wczoraj niepokoi nas w ministerstwie zdrowia

Minister podkreślił, że wariant rozprzestrzeniający się w Chinach został już wcześniej zidentyfikowany na Cyprze w sierpniu.

Stany Zjednoczone i Włochy wprowadziły obowiązek testów covidowych od osób podróżujących z Chin – po kontroli jednego z samolotów na lotnisku w Mediolanie połowa pasażerów była zakażona koronawirusem.
Oficjalnie władze Chin informują o zaledwie 5000 zakażeń dziennie.

W szpitalu ogólnym Famagusta jest 17 pacjentów, z których dwóch jest na OIOM-ie, liczba przyjęć na oddział Covid jest stała, ale jak dotąd sytuacja jest pod kontrolą” – powiedziała Amalia Hadjiyianni, dyrektor naukowy szpitali ogólnych Larnaka – Famagusta,

W ośrodku Eden w Tersefanou przebywa 22 pacjentów. Centrum służy jako jednostka izolacyjna dla osób z covidem, które nie mogą izolować się w domu, a kolejne 11 osób izoluje się w oddzielnym skrzydle.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!