fbpx

Pamiętajcie o dzisiejszym seminarium

Przypominamy, że już dziś odbędzie się polsko-cypryjskie seminarium kobiet biznesu organizowane przez Panią Ambasador Irenę Lichenrowicz-Augustyn we współpracy z Polsko-Cypryjską Izbą Gospodarczą i KGHM Polska Miedź.

Więcej o seminarium pisaliśmy w naszym piątkowym tekście (zobaczcie tutaj) . Wydarzenie można śledzić na żywo pod adresem: https://fb.me/e/13ylEKE8G

Jak wszyscy zapewne wiedzą, Cypr ma wielowiekową tradycję eksplorowania miedzi i właśnie miedzi (łac. cuprum lub cyprium) wyspa zawdzięcza swoją nazwę. Od dawna Cypr nie wydobywa już miedzi, ale wciąż można podziwiać pozostałości po jej kopalniach w rejonie wsi Kalavasos, z których za czasów świetności wyeksportowano blisko 10 mln ton tego cennego metalu. O tych kopalniach pisaliśmy w tekście:

Polska z kolei wciąż wydobywa miedź i kontroluje największe w Europie miedziane złoże, zlokalizowane w rejonie lubuskim, w południowo-zachodniej części kraju. Tak się akurat składa, że w tym roku obchodzimy 60-lecie polsko-cypryjskich stosunków dyplomatycznych, a 60-lecie swojej działalności świętuje również grupa KGHM Polska Miedź – główny sponsor dzisiejszego wydarzenia. To dobry moment aby nieco przybliżyć Państwu wizerunek i misję owego strategicznego, państwowego giganta.

KGHM Polska Miedź to europejski lider branży górniczej i produkcji miedzi oraz takich produktów jak nikiel, molibden, pallad, ren i metale szlachetne. Grupa zajmuje ósmą pozycję na świecie pod względem posiadanych zasobów eksploatacyjnych miedzi, które zawierają 38 mln ton metalu w złożu. Złoże to obsługiwane jest przez szyby wiertnicze sięgające aż 25 km długości. Spółka nie tylko wydobywa miedź i przetwarza rudę, ale pozyskuje ją również z recyklingu złomów miedzi. KGHM daje pracę ponad 34 tysiącom osób i ma bardzo dobre notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego, honorującego 60 lat historii wydobycia miedzi w Polsce. Z owego filmu dowiemy się, że KGHM to nie tylko miedziana tradycja, ale również przyszłość miedzianych technologii!


Więcej informacji o grupie, jej historii, misji, strategii i wynikach można znaleźć na stronie: https://kghm.com/pl/o-nas

Zapraszamy do zapoznania się z Grupą KGHM Polska Miedź, która wspiera nowoczesność i innowacyjność. Dzięki niej odbędzie się dzisiejsze seminarium poświęcone właśnie tym tematom.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!