Paliwo po 2€!

Na niektórych stacjach benzynowych cena paliwa skoczyła do 2€ za litr!

Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wynosi obecnie 1,81 euro za litr, a przedstawiciele branży ostrzegają przed dalszymi podwyżkami. Ceny na dystrybutorach od początku roku wzrosły od 40 do 50 centów za litr.

Jedna firma podniosła ceny benzyny i jestem pewien, że inne pójdą w jej ślady, jak to zwykle bywa. Inne firmy prawdopodobnie podniosą ceny do poniedziałku. – powiedział Cyprus Mail, prezes stowarzyszenia właścicieli stacji benzynowych, Savvas Prokopiou.

Od dziś cena benzyny 95 wzrosła o 9 centów za litr, cena benzyny 98 o 8 centów za litr, oleju napędowego wzrasta o 0,06€ za litr, oleju opałowego o 0,15€ a oleju rolniczego o 0,10€.

Wyraźne widać spekulacje na rynku, których, jak twierdzi rząd, nie można uzasadnić, mają miejsce w czasie, gdy cena ropy naftowej na świecie wynosi 117 dolarów za baryłkę, a ceny produktów końcowych na Cyprze są znacznie droższe niż wtedy, gdy cena w ropie naftowej na świecie wynosiła 139 dolarów za baryłkę.

Pojawia się lawina postulatów obniżenia VAT, istnieją jednak obawy że uszczupliłoby to kasę państwa – oznacza to, że ​​różnicę trzeba by po prostu nadrobić gdzie indziej, na przykład podnosząc podatki na inne towary.

Być może rząd zdecyduje się na ustalenie maksymalnych cen paliw…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading