fbpx

Pafos turystycznym centrum?

Wprawdzie część hoteli zostanie zamknięta, ale w pozostałych będzie wystarczająco dużo miejsca aby przyjąć wszystkich gości.

Dyrektor zarządzający zarządu turystyki w Pafos (Etap), Nasos Hadjigeorgiou, że pomimo tego, że niektóre hotele i obiekty noclegowe dla turystów zostaną zamknięte na zimę, okręg będzie miał wystarczającą pojemność, aby obsłużyć zimowe zapotrzebowanie.

W okresie zimowym, wyjaśnił Hadjigeorgiou, Pafos będzie dysponować około 8500 pokojami w wielu hotelach i będzie w stanie przyjąć ponad 180 000 gości między listopadem 2022 a marcem 2023 roku.

W tym roku, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez radę ds. turystyki w Pafos około 8500 licencjonowanych łóżek będzie w pełni eksploatowanych w miesiącach zimowych – powiedział Hadjigeorgiou.

8500 łóżek to 3/4 miejsc które tradycyjnie były w pełni czynne przez cały rok i obejmują wszystkie kategorie zakwaterowania. Z ankiety wynika także, że w większości hotele zostaną zamknięte na okres maksymalnie 3 miesięcy.

Zarówno Ryanair, jak i easyJet, główni użytkownicy portu lotniczego w Pafos, mają w tym czasie dość rozbudowane rozkłady lotów. Obie linie lotnicze łączą Pafos z 35 innymi lotniskami i realizują około 100 przylotów tygodniowo.

Hadjigeorgiou przyznał jednak, że pomimo dołożenia wszelkich starań, w oparciu o dostępne dane, nadchodzący sezon zimowy może być dość trudny dla sektora turystycznego w powiecie.

My w Etap, wraz z agencjami, które reprezentujemy i z którymi współpracujemy, jesteśmy skoncentrowani na naszych celach i zadaniach.
Wzbogacamy i podnosimy jakość oferowanych przez nas usług, intensyfikując wysiłki na rzecz rozszerzenia połączeń lotniczych z lotniska w Pafos oraz wzmacniając działania promocyjne dla Pafos jako miejsca docelowego, zarówno na rynkach międzynarodowych, jak i na Cyprze – dodał.

Tymczasem, według danych Hermes Airports, międzynarodowe wizyty na Cyprze odnotowały wzrost w sierpniu 2022 roku. W Pafos zarejestrowano 40 600 przylotów międzynarodowych, co stanowi wzrost o 59,4 procent w porównaniu z 25 400 w zeszłym roku.

Co równie ważne z naszego punktu widzenia, bardzo wielu turystów w Pafos będzie pochodzić z Polski.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!