Pafos instaluje decybelomierze

Pierwsze decybelomierze, specjalistyczne maszyny do pomiaru hałasu, już działają w handlowym centrum miasta. 

Urządzenia montowane będą między innymi w odnowionym centrum handlowym i będą używane do kontrolowania głośności muzyki emitowanej przez ośrodki wypoczynkowe.

Burmistrz Pafos Faidonas Faidonos, zapowiadając nabycie pierwszego „miernika decybeli” około trzy miesiące temu, mówił o działaniach władz lokalnych, które nieustannie dążą do porządku i szacunku dla przyjezdnych i mieszkańców miasta. Zapowiedział, że wkrótce władze miejskie zaopatrzą się w kolejne „decybelomierze”, aby kontrole były jak najgęstsze i jak najbardziej rozległe.


Urządzenie mieści się w małej walizce i, jak zapowiadają władze miasta, będzie sprawdzało poziom hałasu w całej gminie.


Tymczasem w związku z kwestią powstałą w działalności ośrodków wypoczynkowych w Pafos, która została zawieszona z powodu braku licencji muzycznej, Miejski Zespół AKEL w specjalnym oświadczeniu wzywa Burmistrza i Radę Miasta do interwencji. W komunikacie partii zaznaczono, że większość ośrodków wypoczynkowych posiada koncesję Ministerstwa Turystyki, a także inne stosowne zezwolenia wydawane przez władze lokalne a nie posiada licencji na muzykę.

Ponadto gmina Pafos powinna uprościć i przyspieszyć procedury wydawania licencji muzycznych, co pomoże właścicielom ośrodków rekreacyjnych, którzy w ostatnich latach są testowani przez skutki pandemii koronawirusa
W tym momencie odnotowujemy, że nie cieszymy się z bezprawiai lub wydawania licencji bez spełnienia niezbędnych warunków, ale z przyspieszeniem procedur.

Okazuje się więc, że wiele lokali nie ma licencji muzycznych a i tak działa powodując uciążliwości dla uszu mieszkańców. Jak to jest możliwe, że lokale działają jednocześnie legalnie i nielegalnie?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!