fbpx

Pafos do remontu

Rozpoczyna się wielka renowacja portu w Pafos. Niebawem wszystko ulegnie tam zmianie…

Pafos kontynuuje zmiany ważnej infrastruktury i ulepszeń w mieście w 2023 r.

Pierwszy projekt dotyczy budowy pieszego zachodniego wybrzeża, który rozciąga się od portu Pafos do granic Pafos – Chloraka, o wartości 7,6 mln euro oraz drugi to modernizacja wyposażenia urbanistycznego i elewacji budynków na molo i w porcie.

Prace na lądzie portu wywołały już sensację ze względu na skalę prowadzonych rozbiórek, które według władz miasta mają na celu stworzenie zupełnie nowego i eleganckiego wyglądu posesji i przestrzeni publicznych z nowy sezon turystyczny. 

Przystąpiono już do masowych wyburzeń dodatków do elewacji tradycyjnych budynków i bardziej ogólnych interwencji w przestrzenie publiczne, w celu wdrożenia nowego projektu, który przewiduje modernizację wyposażenia miejskiego i infrastruktury na obszarze otaczającym szerszy basen portowy w port w Pafos.

Projekt obejmuje dostawę i montaż nowego wyposażenia miejskiego wzdłuż plaży, remont i modernizację infrastruktury na terenie Zamku i w porcie , utrzymanie „Kawiarni Rybackiej” , konserwację i renowację fasad parasolowych , nasadzenia i zagospodarowanie terenu.

Drugi projekt w szerszym obszarze przybrzeżnym obejmuje ukończenie tras dla pieszych, która otacza gminę Pafos, ochronę i promocję obszarów doskonałych pod względem środowiska naturalnego.

Jednym słowem port i jego okolica zmieni nam się i to bardzo…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!