fbpx

Pafos – Aleksandria – ruszy nowe tanie połączenie lotnicze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Po spotkaniu burmistrzów Pafos i Aleksandrii zapowiedziano uruchomienie nowego połączenia lotniczego.

Przypomnijmy, że Pafos i Aleksandria to dwa miasta partnerskie. Ich burmistrzowie spotkali się na rozmowach w Pafos aby ustalić dalszą współpracę miast.

Burmistrz Pafos, Phaedon Phaedon i gubernator Aleksandrii Mohamed El Sherif po spotkaniu w którym uczestniczył także Minister Turystyki Savvas Perdios oraz Minister Transportu Giannis Karousos, zapowiedzieli uruchomienie nowego taniego połączenia lotniczego z Pafos do Aleksandrii. Połączenie ma ruszyć jesienią.


Uruchomieniem nowego połączenia zainteresowany jest Ryanair oraz spółka córka egipskiego przewoźnika narodowego Air Cairo.


Podczas spotkania, w którym uczestniczył także Ambasador Egiptu na Cyprze Mohsen Hamza, omówiono również kwestie związane z edukacją, turystyką wycieczkową, a także dalsze kroki w relacjach między dwoma miastami partnerskimi poprzez wymianę kulturalną i inne wspólne działania. W swoich wypowiedziach po spotkaniu burmistrz Pafos Phaedon Phaedon stwierdził, że wizyta gubernatora Aleksandrii jest dowodem na powstanie i pogłębienie bliskich relacji pomiędzy Pafos a historycznym miastem Egiptu.

Zarówno władze Republiki Cypryjskiej jak i Egiptu zapowiedziały wszelką pomoc w uruchomieniu bezpośredniego połączenia lotniczego między dwoma miastami.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!