Paczka z Polski na Cypr w tydzień

Sprawdziliśmy najnowszą usługę przesyłek z Polski na Cypr – paczka dotarła w tydzień

Poczta niemiecka, czyli DHL, uruchomiła usługę „zwykłych” przesyłek pocztowych. Przesyłkę można nadać w sklepach Żabka, Lidl, Leviatan czy Kolporter (dokładną mapę punktów nadawczych znajdziecie pod tym linkiem tutaj).

Postanowiliśmy przetestować nową usługę i spotkało nas miłe zaskoczenie – DHL gwarantuje dostawę w ciągu 13 dni, do nas paczka z Polski na Cypr dotarła w tydzień.

Co ciekawe wszystko, oczywiście z wyjątkiem zaniesienia paczki do punktu lub przekazania jej kurierowi, odbywa się online. Nie musimy się martwić o drukowanie listów przewozowych – wystarczy podać wygenerowany numer a resztę załatwią za nas pracownicy DHL.

Proces samego nadania paczki jest prosty – wystarczy wejść na stronę DHL (tutaj) i podać adresy nadania i odbioru paczki – w tym kroku podajemy jedynie skrócone adresy, np. Nikozja, Makarios III lub Warszawa, Jana Pawła II 15. System podpowie dokładny adres – wybierzmy go po prostu z listy.

Następnie system zapyta o rozmiar paczki i jej wagę. Mamy do wyboru kilka możliwości: począwszy od małej paczki do naprawdę dużej. W przypadku DHL brana pod uwagę jest zarówno waga jak i rozmiar paczki a dokładniej suma najkrótszego i najdłuższego jej boku.

  • paczka XS o wymiarach 25x10x10 cm, wadze do 1 kg i sumie boków od 2 do 35 cm zapłacimy 99 zł
  • paczka S o wymiarach 10x20x40 cm, wadze do 30 kg i sumie boków 36 – 50 cm zapłacimy 114 zł
  • paczka M o wymiarach 30x40x50 cm, wadze do 30 kg i sumie boków 51 – 80 cm zapłacimy 125 zł
  • paczka L o wymiarach 40x60x80 cm, wadze do 30 kg i sumie boków 81 – 120 cm zapłacimy 163 zł
  • paczka XL o wymiarach 50x60x70 cm, wadze do 30 kg i sumie boków 121 – 180 cm zapłacimy 229 zł

Dla porównania, koszt wysyłki Pocztą Polską (tylko przesyłki priorytetowe) paczki do 20 kg wynosi 211 zł.

W kolejnym kroku wpisujemy wartość paczki – jeżeli wynosi ona poniżej 6500 zł koszt jej ubezpieczenia jest wliczony w cenę, którą podaliśmy powyżej.

System poprosi nas następnie o wybór sposobu odbioru paczki w Polsce. Do wyboru mamy wliczone w cenę automat DHL oraz punkt odbioru o którym pisaliśmy wcześniej oraz kosztujący nas dodatkowe 10 zł odbiór przez kuriera w domu.
Co ważne możemy samodzielnie wydrukować etykietę nadawczą lub zaznaczyć opcję „bez etykiety” – w tym drugim przypadku należy zapisać specjalny numer nadawczy, który przydzieli nam system.

Teraz należy opłacić usługę online przy użyciu karty płatniczej lub przelewem i zanieść paczkę do punktu odbioru podając numer nadawczy o którym wspominaliśmy wcześniej lub czekać na wizytę kuriera, który odbierze paczkę z domu nadawcy.

Bardzo ważne jest podanie prawidłowych numerów telefonów – na Cyprze kurier skontaktuje się z Wami i dostarczy Wam przesyłkę do domu (do nas dostarczył ACS).

Jak widzicie proces nadawczy jest prosty, przesyłka dociera do odbiorcy dużo szybciej niż zapowiadane 13 dni (tyle daje sobie DHL na dostawę przesyłki z Polski na Cypr – pojawi Wam się odpowiednia informacja w systemie).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading