fbpx

Otwierają się obiekty sportowe

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rząd zdecydował o stopniowym łagodzeniu ograniczeń dotyczących zajęć sportowych od 8 lutego 2021 roku

Od poniedziałku 8 lutego treningi indywidualne będą dozwolone we wszystkich dyscyplinach sportowych na otwartych obiektach, parkach i plażach, przy maksymalnej dozwolonej liczbie pięciu osób w każdym wieku, w tym trenera. Kontakt fizyczny jest zabroniony, a aktywność jest dozwolona wyłącznie w celu ćwiczeń i poprawy kondycji fizycznej.

Trening jest dozwolony we wszystkich zewnętrznych obiektach sportowych z maksymalną liczbą pięciu osób, łącznie z trenerem, z wyjątkiem boisk piłkarskich, na których dozwolone jest szkolenie maksymalnie trzech różnych grup z maksymalną liczbą pięciu osób w drużynie.

Po konsultacjach ze związkiem piłkarskim, drużyny z drugiej ligi mogą wznowić treningi od 8 lutego, a mecze będą dozwolone od 13 lutego bez widzów. W pozostałych niższych ligach zawodnicy mogą rozpocząć treningi od poniedziałku w pięcioosobowych grupach, łącznie z trenerem, bez kontaktu fizycznego. Trzy oddzielne, pięcioosobowe grupy będą mogły jednocześnie trenować na boiskach piłkarskich.

Wszyscy pracownicy i sportowcy powyżej 12. roku życia muszą przejść test Covid do 8 lutego. Od tego czasu połowa personelu i sportowców powyżej 12 roku życia musi poddawać się cotygodniowym badaniom przesiewowym.

Osoby, niezależnie od wieku, mogą trenować w wyżej wymienionych obszarach, wysyłając SMS-a pod numer 8998. Osoby niepełnoletnie nieposiadające telefonu muszą mieć pisemną zgodę opiekuna. Trenerzy muszą mieć formularz wypełniony przez swojego pracodawcę.

CFA jest odpowiedzialna za wdrażanie środków i przestrzeganie protokołów BHP w zakresie działalności piłkarskiej. Nad resztą czuwać będzie organizacja sportowa we współpracy z poszczególnymi federacjami.

Pozostałe, zamknięte obiekty sportowe (w tym siłownie), zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, pozostają zamknięte.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!