Oszustwo na Cyprze – Nowa fala ataków

Znajdź się na krok przed oszustami. Zobacz co tym razem wymyślili oszuści na Cyprze i jak zidentyfikować podejrzane wiadomości.

Oszuści ponownie przypuścili atak na nasze telefony.

Powróciły nie tylko znane już chyba wszystkim sms’y wzywające do dopłaty do doręczonej paczki ale także wiadomości zachęcające do pomnażania swoich oszczędności.

Wydział policji ds. oszustw elektronicznych poinformował o otrzymaniu dużej liczby skarg dotyczących wiadomości z zagranicy wysyłanych na konta WhatsApp, w których użytkownicy byli namawiani do udziału w obiecujących inwestycjach.

„Sprawcy obiecują wysokie zyski, które nie są możliwe. Społeczeństwo musi zaufać firmom licencjonowanym przez Cyprus Securities, aby uniknąć ryzyka oszustwa – powiedział Andreas Anastasiades z departamentu.

Dodał, że niektórzy ludzie dali się nabrać na oszustwo.

Na szczęście nie było to dużo pieniędzy. Kiedy ktoś zaczyna inwestować, prosi o więcej pieniędzy i wtedy ludzie podejrzewają oszustwo – wyjaśnił.

Anastasiades powiedział, że zlokalizowanie oszustów i odzyskanie pieniędzy nie jest łatwe, ponieważ pieniądze nie są wysyłane przelewem bankowym, ale innymi metodami.

Osoby otrzymujące takie wiadomości proszone są o ich zgłoszenie i usunięcie.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading