fbpx

Policja ostrzega

Niestety, po raz kolejny policja przestrzega przed mailami, które nie przyniosą nam nic dobrego.

Na jeden z nich nabrała się 35. latka z Nikozji. Wystawiła na sprzedaż meble ogrodowe. Klient zapytał mailowo o koszt wysyłki do jednego z krajów afrykańskich. Kobieta poinformowała, że koszt wysyłki będzie wynosił 90€. Klient przystał na propozycję i poprosił o wskazanie numeru konta na który mają zostać wpłacone pieniądze. Kobieta otrzymała mailem potwierdzenie przelewu oraz informację, że pieniądze dotrą do niej z opóźnieniem, gdyż kraj z którego wysyłany jest przelew nie ma podpisanej umowy z Cyprem i pieniądze “idą” drogą okrężną przez Wielką Brytanię.

Po zakończeniu transakcji bank z którego przelew został wysłany przysłał informację, że kobieta otrzyma także dodatkowe 50 000€, gdyż jest milionową klientką, która otrzyma pieniądze. Oczywiście przysłano odpowiednie certyfikaty wygranej. Pieniądze nie mogą jednak zostać wypłacone do czasu zapłacenia przez nią podatku w wysokości 959€. Kobieta pieniądze wpłaciła.

I w ten oto sposób straciła meble (które wysłała) a także 959€. Policja prowadzi dochodzenie, ale jak przyznają funkcjonariusze sprawa nie zakończy się raczej po myśli 35. latki. Nie dajcie się nabrać.

Jeśli natomiast posiadacie adresy mailowe na polskich serwerach uważajcie. Ostatnio zaczęły przychodzić maile ze świetną ofertą pracy dzięki której można zarobić naprawdę niezłe pieniądze.

Niestety, po kliknięciu w link zainstaluje Wam się wirus…

 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!