Ostatni godziny na opłacenie road tax

Zostało zaledwie kilka godzin na opłacenie podatku drogowego bez dodatkowych opłat…

Tylko do północy macie czas na opłacenie podatku drogowego – od jutra doliczane będą opłaty dodatkowe.

  • podatek można opłacić na okresy trzech, sześciu, dziewięciu i dwunastu miesięcy.
  • bez dodatkowych opłat podatek można zapłacić do północy – po tym dniu naliczona opłata składająca się z 10€ plus kwota równa dziesięciu procent (10%) podatku za bieżący rok .
  • system nie pozwoli na dokonanie płatności jeżeli pojazd nie będzie miał:
    • ważnego ubezpieczenia
    • ważnego badania technicznego (MOT)

Osoby, które opłaciły podatek za rok 2023, ale nie zamierzają go przedłużać na rok 2024, muszą złożyć do Departament Transportu Drogowego zgłoszenie o unieruchomieniu. Unieruchomienia można dokonać online za pośrednictwem strony internetowej DRT. 

Pojazdy, za które podatek drogowy nie został opłacony za rok 2023 i nie zostały zgłoszone jako unieruchomione, zostaną wykreślone z rejestru DRT w przypadku nieuregulowania należności za rok 2023 i braku odnowienia na rok 2024 do północy w poniedziałek 11 marca , 2024.

W przypadku zniszczenia (zezłomowania) pojazdu właściciele muszą złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu (formularz DRT 98A) wraz z załączonym „Świadectwem zniszczenia” wystawionym przez uprawnione zakłady przetwarzania odpadów, zwalniającym właściciela pojazdu z obowiązku płacenia opłat drogowych podatków od daty zniszczenia pojazdu.

Podatek drogowy można odnowić przez cały rok online (tutaj), w Punktach Obsługi Obywatela, w Starostwach Powiatowych Departamentu Usług Pocztowych oraz w Starostwach Powiatowych DRT.

Do właścicieli pojazdów nie będą wysyłane żadne powiadomienia o konieczności opłacenia podatku.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading