Ostatni dzień na rejestrację w wyborach

Podpowiadamy co zrobić aby wziąć udział w głosowaniu w najbliższych wyborach parlamentarnych i referendum będąc na Cyprze

Dziś o północy mija termin na zgłoszenie chęci oddania głosu w najbliższych wyborach parlamentarnych. Zebraliśmy wszystkie informacje jak zgłosić chęć oddania głosu w komisji wyborczej w Nikozji.

Jeżeli nie wiecie jak dojechać i oddać swój głos sugerujemy rezerwację miejsca w naszym wyborczym autobusie na: www.polcy.org/autobusem-na-wybory-2023

Osoby mieszkające na Cyprze:

Aby wziąć udział w głosowaniu oddać głos należy zgłosić się do właściwego terytorialnie konsula o ujęcie w spisie wyborców. Wnioski można składać dzisiaj do północy.

Najpewniejszą możliwością zgłoszenia jest skorzystanie z portalu „e-Wybory” (tutaj). Można wysłać zgłoszenie także faksem lub mailem korzystając z tego (tutaj) formularza zgłoszeniowego (faks: +357 22 668 419, e-mail: nikozja.konsul@msz.gov.pl)

W chwili obecnej nie ma już sensu wysłanie formularza pocztą lub kurierem – nie dotrze na czas.


Osoby odwiedzające Cypr

Osoby odwiedzające Cypr i chcące wziąć udział w głosowaniu muszą złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania w terminie do 12 października bieżącego roku w dowolnym urzędzie gminy na terenie całego kraju.

Zaświadczenie należy okazać w komisji wyborczej i daje ono prawo do oddania głosu w dowolnej komisji w kraju lub za granicą.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!