fbpx

Organizacje charytatywne protestują przeciwko Kościołowi na Cyprze

Kościół żąda prowizji!

Stelios Mnasonos – członek rady koordynacyjnej ds. wolontariatu powiedział, że zanotowano wiele skarg od organizacji charytatywnych, które zgodnie z życzeniem rodziny zmarłych miały otrzymać datek. Jak powiedział Mnasonos “urzędnicy kościelni” żądają 40% prowizji od przekazanych datków! Jeżeli rodzina odmówiła i chciała przekazać całość środków na konkretną organizację charytatywną kościół zabraniał zbierania funduszy.

Przypomnijmy, że niedawno uchwalona  przez parlament ustawa pozwala krewnym decydować o tym, gdzie powinny trafić darowizny. Co innego jednak mówi teoria a co innego praktyka.

Pomimo obowiązującego prawa zdarzają się sytuacje, w których członkowie naszych organizacji nie mogą zbierać datków na dziedzińcu kościoła, o ile nie przekazują 40% wpływów na rzecz komitetu kościelnego” – powiedział Mnasonos.

Na Cyprze działa bardzo wiele organizacji charytatywnych, które zajmują się między innymi domami starców, niepełnosprawnymi dziećmi czy pomocą szpitalom. Mają one jednak ograniczone możliwości zbierania datków i darowizn.

Poinformowani o incydentach przedstawiciele władz zobowiązali się do zbadania sprawy pod względem prawnym i rozważenia ukarania winnych.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!