fbpx

Orędzie Prezydenta i aresztowania w Limassol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Prezydent Nicos Anastasiades we wtorek wieczorem podczas niespodziewanego orędzia telewizyjnego skrytykował grupy ludzi w Limassol za nieprzestrzeganie dekretów zdrowotnych Covid-19.

„Z wielkim smutkiem jestem zmuszony interweniować w związku z niedopuszczalnymi wydarzeniami w Limassol, które niestety utrudniają nasze wysiłki w walce z pandemią” – powiedział Anastasiades.
„Nie mam zamiaru atakować moich współobywateli tym, co mówię” – powiedział – „fakty są takie, że mówią same za siebie”.

Jak wyjaśnił, drugi co do wielkości szpital na Cyprze – generał Limassol – jest już przepełniony, podczas gdy to mieszkańcy Limassol zajmują 70% łóżek w całym kraju. Powiedział także, że 90% zmarłych z powodu koronawirusa w pierwszych dwóch tygodniach marca to mieszkańcy nadmorskiego miasta. Wskazał również, że 61% zakażeń pochodzi właśnie z dystryktu Limassol.


“Wzywam wszystkich moich współobywateli, aby zdali sobie sprawę, że nie pozwolę, aby kraj cierpiał z powodu lekkomyślnego i nieświadomego zachowania mniejszości”


Tymczasem, na zlecenie władz, policja z Limassol przegląda nagrania z niedzielnych “imprez” w całym mieście celem ustalenia tożsamości osób biorących udział w imprezach karnawałowych. Jak informują lokalne media, zostały już ustalone personalia kilkunastu osób, części z nich postawiono już zarzuty łamania dekretów – zostaną postawieni przed sądem.

W niedzielnej, nielegalnej imprezie karnawałowej brało udział około 1500 osób.


foto: PIO, Facebook


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!