fbpx

Operacje jak przed pandemią

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Na wniosek ministra zdrowia Michalisa Hadjipandelli Rada Ministrów zatwierdziła dziś wznowienie planowanych operacji zwykłych i normalnego przyjmowania pacjentów. 

Rada Ministrów zdecydowała, że poprawiony obraz epidemiologiczny z ostatnich kilku dni na Cyprze , a także zmniejszenie i stabilizacja liczby pacjentów leczonych COVID-19, pozwalają na wznowienie od 8 września normalnego przyjmowania pacjentów do szpitali.


Do wczoraj, do szpitali były przyjmowane jedynie przypadki pilne i zagrażające życie – od dziś to uległo zmianie.


Zgodnie z planem OKYPY do leczenia pacjentów z COVID pozostanie 165 łóżek w szpitalach, Rada Ministrów zatwierdziła zwiększenie maksymalnego obłożenia łóżek w szpitalach prywatnych z 70% do 80%, z wyłączeniem łóżek Oddziałów Intensywnej Terapii, dla których limit obłożenia jest podwyższony z 60% do 70% .

Jeżeli więc dotychczas, Wasza choroba nie zagrażała życiu (na przykład wymiana stawu biodrowego) i operacja była zawieszona “w próżni”, śmiało możecie prosić swojego lekarza na ustalenie jej terminu.

Niestety, prawdopodobnie nie będziecie jedyni w kolejce – przez okres pandemii kolejki znacznie się wydłużyły.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!