fbpx

Operacje jak przed pandemią

Na wniosek ministra zdrowia Michalisa Hadjipandelli Rada Ministrów zatwierdziła dziś wznowienie planowanych operacji zwykłych i normalnego przyjmowania pacjentów. 

Rada Ministrów zdecydowała, że poprawiony obraz epidemiologiczny z ostatnich kilku dni na Cyprze , a także zmniejszenie i stabilizacja liczby pacjentów leczonych COVID-19, pozwalają na wznowienie od 8 września normalnego przyjmowania pacjentów do szpitali.


Do wczoraj, do szpitali były przyjmowane jedynie przypadki pilne i zagrażające życie – od dziś to uległo zmianie.


Zgodnie z planem OKYPY do leczenia pacjentów z COVID pozostanie 165 łóżek w szpitalach, Rada Ministrów zatwierdziła zwiększenie maksymalnego obłożenia łóżek w szpitalach prywatnych z 70% do 80%, z wyłączeniem łóżek Oddziałów Intensywnej Terapii, dla których limit obłożenia jest podwyższony z 60% do 70% .

Jeżeli więc dotychczas, Wasza choroba nie zagrażała życiu (na przykład wymiana stawu biodrowego) i operacja była zawieszona “w próżni”, śmiało możecie prosić swojego lekarza na ustalenie jej terminu.

Niestety, prawdopodobnie nie będziecie jedyni w kolejce – przez okres pandemii kolejki znacznie się wydłużyły.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

2300 zgłoszeń we FixCyprus

Od 27 września działa aplikacja FixCyprus , dzięki której obywatele mają możliwość informowania Wydziału Robót Publicznych o napotkanych problemach na sieci drogowej. Inżynier Wykonawczy Departamentu Robót Publicznych, Aristotelis Savva , gościł w piątek (18.11)

Czytaj Dalej
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!