Opcjonalny środek dla uczniów

Pomimo gróźb strajku ze strony nauczycieli, Rząd zdecydował że „testy na pobyt” wejdą w szkolne życie natychmiast, oczywiście na określony czas.

Ministerstwo Edukacji podziela ten pomysł uzasadniając że nie można odbierać dzieciom prawa do nauki przez wymysły dorosłych. Zamiast siedzieć w domu na kwarantannie, będąc negatywnym kontaktem pozytywnego przypadku, uczniowie szkół podstawowych i średnich mają teraz dodatkową opcję, czyli pięciodniowe testowanie. 


Najnowszy pomysł cypryjskiego rządu ma wejść w życie w najbliższy poniedziałek.


Testy mają być  przeprowadzane przez bezpłatne mobilne jednostki szybkiego testowania obsługiwane przez ministerstwo zdrowia we wszystkich szkołach,

„Zobaczymy, jak to działa i oczywiście naszym jedynym celem jest, aby pewna liczba dzieci … nie została pozbawiona edukacji, o ile okaże się, że mają negatywny wynik testu diagnostycznego” – powiedział minister edukacji Prodromos Prodromou, który uczestniczył w spotkaniu z  przewodniczącym doradczego komitetu naukowego  i urzędniczką Ministerstwa Zdrowia a także innymi urzędnikami Ministerstwa Edukacji, stowarzyszenia rodziców i nauczycieli.

„Mamy wspólny cel, aby szkoły były otwarte, ale bezpieczne” – dodał minister.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!