Omicron dotarł na Cypr

Osoby z potwierdzoną nową wersją koronawirusa trafiają na zamkniętą kwarantannę

Osoby z koronawirusem podejrzane o zakażenie wariantem Omicron zostaną przeniesione do obowiązkowej państwowej kwarantanny, w której izoluje się już trzech uczniów szkół średnich – poinformował w sobotę rzecznik ministerstwa zdrowia.

W rozmowie z Cypryjską Agencją Informacyjną rzecznik ministerstwa zdrowia Constantinos Athanasiou powiedział, że troje nastolatków z koronawirusem, u których potwierdzono, że mają wariant Omicron, zostało zabranych do centrum rehabilitacji Eden w Tersefanou.

Uczniowie należeli do grupy przypadków zidentyfikowanych w szkole technicznej w Limassol po szkolnej wycieczce do Glasgow.


Dwa nowe przypadki Omicron zostały wykryte w sobotę podczas testów PCR kolejnych 500 uczniów, nauczycieli i innych mieszkańców.

Na początku tego tygodnia 90 uczniów i nauczycieli izolowało się po 16 pozytywnych testach w zeszłym tygodniu po wycieczce szkolnej. 

Pozytywne przypadki, które są podejrzewane jako wersja Omicron zostaną przeniesione do obowiązkowej kwarantanny zamkniętej – powiedział Athanasiou,

Ostateczna decyzja dotycząca obowiązkowej kwarantanny państwowej zostanie omówiona na najbliższym posiedzeniu gabinetu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!