Olbrzymie zagrożenie pożarami!

Co godzinę straż pożarna jest informowana o nowym pożarze na Cyprze

W czwartek wydano ostrzeżenie o bardzo wysokim zagrożeniu pożarowym. Wezwano pracowników rolnych i innych pracowników korzystających z wszelkiego rodzaju narzędzi i maszyn emitujących ciepło do powstrzymania się od ich obsługi i zachowania czujności w korzystaniu z pomp, w tym do nawadniania.

Od 6 rano w środę do 6 rano w czwartek służby obsłużyły 36 wezwań, z których 21 dotyczyło pożarów.

W środę o godzinie 15:40 zgłoszono pożar w zaroślach między społecznościami Peristerona i Orounda w Nikozji. Do ugaszenia pożaru wykorzystano trzy wozy strażackie z posterunków Peristerona i Lakatamia, dwa wozy z nadleśnictwa, jednostkę mobilną z serwisu gier, wolontariuszy z SupportCY oraz trzy prywatne pojazdy rolnicze.

Pożar opanowany na krótko przed godziną 18:00 spalił 5000 metrów kwadratowych dzikiej roślinności, trzciny, drzew owocowych i oliwnych oraz uszkodził opuszczoną stadninę koni.

O godzinie 18:40 straż pożarna odpowiedziała dwoma pojazdami ze stacji Kelokedara i Pafos, aby ugasić pożar w społeczności Kelokedara w pobliżu lasu Zirpillos.

O godzinie 19:42 otrzymano zgłoszenie o pożarze na obszarach wiejskich w pobliżu Kourdaka, również w Pafos. Dwa pojazdy ze stacji Stroumbi i Paphos, wspierane przez mobilną jednostkę serwisu gier, opanowały pożar krótko po godzinie 22:00. Ogień strawił 1000 metrów kwadratowych suchej trawy i zarośli, a jego przyczyny są badane.

We wczesnych godzinach po godzinie 3 nad ranem w czwartek służby zostały wezwane do ugaszenia pożaru dwóch pojazdów zaparkowanych w podziemiach czteropiętrowego apartamentowca w dzielnicy Agios Antoniou w Nikozji.

Pojazdy doznały rozległych uszkodzeń, a także trzy inne pobliskie pojazdy, a także sprężarki klimatyzacji i instalacje elektryczne. Policja ewakuowała mieszkańców bez obrażeń i prowadzi dochodzenie.

Krótko po 4 rano policja i straż pożarna zareagowały na kolejny incydent w Nikozji w niezamieszkanej historycznej rezydencji w Strovolos. Trwa ustalanie przyczyny pożaru, który lekko uszkodził drewniany strop budynku.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!