fbpx

Ryanair odlatuje z Okęcia

Ryanair zawiesi loty z warszawskiego Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia. Jednocześnie Ryanair skarży się na PPL do Komisji Europejskiej!

Powodem tej decyzji była alokacja odległych stanowisk postojowych przez PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze” – red.) na Lotnisku Chopina, na skutek czego przejazd autobusem po płycie lotniska zajmował 20 minut. Sytuacja ta była dla nas nie do zaakceptowania – czytamy w komunikacie przewoźnika na tvn24bis.pl.

Z początkiem lipca PPL zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut. A ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po 3 razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania – mówi z kolei w rozmowie z Fly4free Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanaira.

Jednocześnie, irlandzki przewoźnik poinformował, że “złożył skargę do Komisji Europejskiej w związku z nadużyciem dominującej pozycji ze strony portu”, postanowił także utrzymać jedno połączenie dziennie ze Szczecinem.

Reasumując w systemie rezerwacyjnym znajdziecie tanie połączenia z Warszawy do Wrocławia i Gdańska tylko do końca marca 2018 roku. Jaka będą dalsze losy tych połączeń jak na razie nie wiadomo – to nie pierwsza ucieczka irlandzkiego przewoźnika z Okęcia – może jeszcze zmienić zdanie. Zobaczcie zresztą sami:

Nadal możecie jednak kupić tańsze bilety PLL LOT między polskimi miastami w ramach wyprzedaży miliona biletów. Bilety te możecie kupić na stronie LOT (tutaj) lub za pośrednictwem naszej wyszukiwarki umieszczonej pod tekstem:


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!