fbpx

Ojciec Jerzy Kraj komentuje dzisiejszy protest

Ojciec Jerzy Kraj OFM, gwardian klasztoru Świętego Krzyża w Nikozji i duszpasterz Polaków na Cyprze, napisał:

Ze smutkiem w sercu muszę skomentować dzisiejszy protest kobiet, który nielegalnie zakończył się na prywatnym terenie ogrodu przykościelnego i klasztornego w Nikozji.

Domyślam się, że osoby protestujące czy strajkujące, przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego to osoby niewierzące lub zbuntowane przeciwko Bogu i Kościołowi. Szanuje ich odmienny punkt widzenia, ale nie akceptuję formy, którą wyrażają swoje poglądy obrażając uczucia religijne i osobiste wartości innych osób (wulgarnymi hasłami i okrzykami) oraz naruszając prawa własności prywatnej (ogród z popiersiem św. Jana Pawła II jest na prywatnej posesji i nie jest miejscem publicznym).

Podkreślam, że wszyscy, którzy uważają się za wierzących i deklarujących się jako katolicy nie mogę wyprzeć się jednego z fundamentów swojej wiary, jakim jest szacunek dla każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Konkludując: poparcie tego ruchu jest również poparciem ich agresji przeciwko kościołom, pomnikom i znakom naszej wiary, czyli przyzwoleniem na agresję przeciwko samemu sobie. A to już jest autodestrukcyjna spirala zła.

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, męczennik w obronie godności człowieka, również dzisiaj mówi nam: “nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!

Niech zostawione znicze przy pomniku świętego Jana Pawła II będą symbolem nadziei na “budowanie mostów a nie murów”… i to proszę w cichej modlitwie przez przyczynę świętego Papieża z Polski.”


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!