fbpx

Ograniczenia w Limassol i Nikozji! 41. przypadków zakażeń!

Pomimo weekendu, i co jest z nim bezpośrednio związane ,mniejszą ilością wykonywanych testów, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 41 nowych przypadków zakażenia Covid19.

W związku z tym, iż przeważają zakażenia w Limassol i Nikozji, ogłoszono wprowadzenie środków nadzwyczajnych dla tych dwóch okręgów w celu ochrony przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przypomnijmy, że podobne środki obowiązują już w Larnace.

Od wtorku, przez dziesięć dni spotkania w domach i miejscach publicznych są ograniczone do dziesięciu osób (w tym dzieci). Wszelkiego rodzaju koktajle i gratulacje na weselach, przyjęciach i chrzcinach są zabronione. Zabronione jest także organizowanie koktajlowych oraz składania życzeń na weselach i chrzcinach. Fizyczna obecność jest dozwolona tylko podczas obiadu lub kolacji, przy maksymalnej liczbie 350 osób.

Uczestnictwo we mszach i innych formach kultu religijnego w kościołach, meczetach i innych miejscach kultu religijnego, a także ceremonie religijne mogą być sprawowane w maksymalnej liczbie 75 osób, z zastrzeżeniem przepisów obowiązujących w miejscach kultu religijnego.

Rozgrywanie meczów na obiektach sportowych Okręgów Nikozja i Limassol w ramach mistrzostw lekkoatletycznych jest dozwolone bez obecności widzów, pod warunkiem przestrzegania odpowiednich protokołów.

Maksymalna liczba osób, które mogą być obsłużone w placówkach gastronomicznych w dzielnicach Nikozja i Limassol, wynosi 75 w przypadku pomieszczeń zamkniętych i 150 na zewnątrz.

Funkcjonowanie kin, teatrów i sal widowiskowych jest dozwolone w maksymalnej liczbie 75 osób w pomieszczeniach zamkniętych i 150 osób w przestrzeniach zewnętrznych, z zastrzeżeniem każdorazowo wytycznych i protokołów.

Środki będą obowiązywać do 23 października.

Trzech pacjentów z SARS-CoV-2 jest leczonych w Szpitalu Ogólnym Famagusta, dwóch pacjentów jest zaintubowanych w Nikozji a kolejnych dwóch w pozostałych szpitalach.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!