fbpx

Ograniczenia pozostają – zmiany dokonywane są na bieżąco

Choć na Cyprze przebieg epidemiologiczny jest bardzo łagodny,  Ministerstwo Zdrowia nadal jest ostrożne w złagodzeniu środków ograniczających koronawirusa na imprezach towarzyskich i innych imprezach zatem nie spodziewajmy się wielkiego skoku w kierunku normalności, z obawy przed nowym wybuchem.

Na chwilę obecną liczba osób, które mogły zbierać się w domach, miejscach publicznych, miejscach gdzie serwowana jest żywność i napoje oraz na zebraniach masowych została zwiększona. Całkowita liczba osób, które mogły zbierać się w domach i miejscach publicznych, wzrosła ze 150 do 250 na zewnątrz i od 75 do 100 wewnątrz budynków.

W miejscach z jedzeniem i piciem łączna liczba osób, które mogły gromadzić się na zewnątrz, została zwiększona do 250, podczas gdy maksymalna liczba osób wewnątrz budynków została utrzymana na poziomie 100 osób.

Ministerstwo ogłosiło również, że od 22 sierpnia do 15 września maksymalnie 350 osób będzie mogło uczestniczyć w przyjęciu obiadowym w ramach wesela lub chrztu.

Wytyczne wydane przez Światową Organizację Zdrowia podkreślają, że wydarzenia takie jak koncerty i festiwale stanowią zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Jak informowaliśmy wcześniej, Festiwal Wina w Limassol został odwołany. 

Nie podano jeszcze nowszych informacji na temat Święta Powodzi (Kataklismos). Miało się ono odbyć 8 czerwca, Burmistrz Larnaki planował przełożyć imprezę na wrzesień.  Zatem czekamy na aktualizacje.

Od momentu wznowienia lotów pojawia się więcej przypadków koronawirusa, ale liczby te nie są niepokojące.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!