fbpx

Ograniczenia COVID’owe do 15.01.2021

Rada Ministrów, pod przewodnictwem Prezydenta Cypru, zdecydowała o wydłużeniu dotychczas obowiązujących środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19. Dodano także nowe – jeden szczególnie uciążliwy dla Polaków mieszkających na Cyprze wybierających się na krótki pobyt w Polsce.

Ustalono, że minimum do 15.01.2021 roku będą obowiązywać następujące ograniczenia:

  • Maksymalna liczba osób na prywatnych zgromadzeniach to 50 osób (urodziny, imprezy na plaży i innego rodzaju imprezy w domach prywatnych lub miejscach publicznych).
  • Maksymalna liczba osób na weselach / chrzcinach (fizyczna obecność podczas kolacji), które mogą uczestniczyć, wynosi 350 osób. W przypadku gratulacji i przyjęć, przepływ osób nie powinien przekraczać 250 osób na godzinę
  • Maksymalna liczba osób w restauracjach wynosi 150 osób wewnątrz i 250 osób na zewnątrz.
  • Organizowanie / prowadzenie festiwali, wystaw, koncertów jest surowo zabronione w miejscach takich jak stadiony, boiska, dziedzińce kościelne itp.
    Koncerty i przedstawienia teatralne w amfiteatrach na świeżym powietrzu są dozwolone pod warunkiem, że widzowie siedzą i ściśle przestrzegane są obowiązujące protokoły.
  • Organizowanie konferencji / walnych zgromadzeń / innych podobnych zgromadzeń jest dozwolone pod warunkiem, że organizatorzy przestrzegają istniejących odpowiednich protokołów.

Osoby, które podróżowały za granicę będą musiały powtórzyć test na koronawirusa 7 dni po przybyciu, niezależnie od tego, czy został on wykonany również po przybyciu na lotnisko i uzyskali wynik negatywny. Szczegółowe przepisy zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu.

Zdajemy sobie sprawę z problemów, jakie stwarza przestrzeganie pewnych środków, ale musimy je mieć, ponieważ naszą główną wytyczną jest ochrona naszych obywateli – powiedział Minister Zdrowia

Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy przepisy zostaną złagodzone.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!