Ograniczcie koszty prądu!

Zapewne już dostaliście po kieszeni po ostatniej zimie. W końcu mieszkania trzeba było grzać a to kosztuje.

Proponujemy – ograniczcie koszty energii elektrycznej. Jak? Wymieńcie żarówki na LED. Wbrew pozorom to dużo daje.

Żarówki, czy raczej lampy LED zbudowane są z małych diod elektroluminescencyjnych umieszczonych w specjalnej oprawie pozwalającą zamontować je w miejscach, gdzie uprzednio znajdowały się tradycyjne żarówki. Największy kłopot, oprócz wysokiej ceny, stanowi ilość emitowanego światła. Jednak producenci coraz lepiej radzą sobie z tym problemem, oferując coraz lepsze rozwiązania. Czym jednak kierować się przy wyborze żarówek LED, by zakup okazał się trafny i przyniósł wymierne korzyści?

Kierowanie się mocą podaną na opakowaniu tak naprawdę nie pozwala dobrać właściwie żarówek LED. Prawda jest taka, że tego typu oświetlenie jest najbardziej energooszczędne z dostępnych obecnie na rynku. Żarówki LEDowe pobierają niewiele prądu, przez co można spotkać się z lampami np. 7-10 W. I tu pojawia się problem – jak znaleźć odpowiednik tradycyjnej żarówki? W tym przypadku należy kierować się zarówno deklaracjami producentów jak i zaleceniami przygotowanymi przez Unię Europejską. W celu uniknięcia błędów, warto przy zakupie posłużyć się poniższą tabelą, w której została podana wielkość strumienia światła przewidzianego dla odpowiednika tradycyjnej żarówki o określonej mocy:

Podawana przez producentów wartość wyrażana jest w Kelvinach. Im wyższa wartość tym zimniejsze światło jest emitowane. Dla porównania barwa światła słońca wynosi około 6500 K, zwykłych żarówek 2500-2700K, a w przypadku LEDów wszystko zależy od modelu, jednak rzadko jest mniejsza niż 3000 K. Do zimniejszego światła należy się przyzwyczaić i niestety duża część osób czuje pewnego rodzaju dyskomfort po zmianie typu oświetlenia.

I co? Jesteście za? Średni rachunek za energię przy korzystaniu z LED spada o 40-50%. I to nie jest żart!

Po kliknięciu sklepu z poniższego banera nowe żarówki zostaną Wam dostarczone wprost do domu na Cyprze (lub gdziekolwiek indziej):

 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading