Ograniczą prędkość do 30 km/h?

Trwają konsultacje w sprawie ograniczenia prędkości do 30 km/h – wytypowano siedem obszarów

Wczoraj pisaliśmy o korkach powstających z winy fotoradarów, okazuje się jednak, że korków może być więcej. Władze robią wszystko co tylko możliwe aby ograniczyć ruch samochodów w miastach.

Mamy wsiąść do komunikacji miejskiej czy zacząć jeździć rowerami.

Departament Robót Publicznych jest gotowy obniżyć dopuszczalną prędkość z 50 km do 30 na obszarach miejskich, aby ograniczyć liczbę pojazdów i zanieczyszczeń oraz pobudzić zrównoważoną mobilność.

Z uzyskanych informacji wynika, że ​​propozycja ograniczenia prędkości obejmuje trzy obszary w Nikozji, jeden w Kaimakli i dwa w Aglantzia, trzy obszary w Limassol, jeden w gminie Mesa Geitonia i jeden obszar w centrum Larnaki.

Z przeprowadzonych badań wynikało, że obecne ograniczenie prędkości mogłoby zostać obniżone do 50 km i 30, ponieważ układ ulic na tych obszarach nie będzie miał wpływu na ruch.

Już teraz w niektórych obszarach w centrach miast ograniczenie prędkości zostało obniżone do 30 km, natomiast w Aghios Omologetis w Nikozji ograniczenie prędkości wynosi nawet 20 km/h.

Zmniejszenie limitu nie będzie dotyczyć małych uliczek w dzielnicach, gdzie kierowcy i tak nie mogą poruszać się z dużą prędkością, ale głównych dróg w obszarach, gdzie mieszkańcy są aktywni i istnieje ryzyko przekraczania prędkości 50 km/h.

Pomysł ograniczenia prędkości w miastach, a zwłaszcza w centrum, zaleca także Wydział Ruchu Drogowego Policji. Badania pokazują, że każde 10% zmniejszenie dopuszczalnej prędkości skutkuje 20% redukcją ruchu na drogach i kolizji.

Na Cyprze 60% wypadków drogowych ma miejsce na obszarach mieszkalnych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading