fbpx

Ogłoszono nowe środki zapobiegawcze w związku z pandemią

Nowe, dziś ogłoszone środki bezpieczeństwa będą obowiązywać w dniach 30.11.2020 – 13.12.2020 – poinformował Minister Zdrowia Constantinos Ioannou. Minister wyjaśnił, że nowe środki będą obowiązywać we wszystkich miastach – należy przez to rozumieć, że zakaz przemieszczania się w Limassol i Pafos zostanie zniesiony o północy 30.11.2020 roku. Od tego dnia nie będą obowiązywać dodatkowe ograniczenia dla Limassol i Pafos.

Wszystkie firmy (sklepy, zakłady), które nie zostały wymienione poniżej, mogą funkcjonować normalnie zgodnie z zaleceniami sanitarnymi Ministerstwa Zdrowia:

Środki nadzwyczajne w skali całego Cypru obowiązujące od 30.11.2020 (00:01) do 13.12.2020 (godz. 23:59)

 1. Obowiązuje godzina policyjna od 21.00 do 05:00 z wyjątkiem następujących przypadków:
  • Dojazd do i z miejsc pracy, a także w celach zawodowych z wykorzystaniem formularza dla pracowników,
  • udanie się do ośrodka medycznego, szpitala, apteki lub lekarza weterynarii w nagłych przypadkach medycznych,
  • przemieszczanie się myśliwych do i w obrębie obszarów objętych zakazem łowieckim, zgodnie z ustawą o ochronie i zarządzaniu dzikim ptactwem i zdobyczą z lat 2003–2017, od godz. 03.00. tylko w dozwolone dni polowania (co oznacza, że ​​muszą mieć przy sobie pozwolenie na polowanie do celów kontrolnych). 
 2. W domach może przebywać do 10 osób, w tym małoletnie dzieci. 
 3. Kościelne i inne formy kultu religijnego w miejscach religijnych, a także ceremonie religijne odbywają się w maksymalnej liczbie 75 osób i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.
 4. Dopuszcza się ceremonie religijne (wesela, chrzciny, pogrzeby) w maksymalnej liczbie 10 osób.
 5. Zabrania się organizowania posiłków / kolacji oraz wszelkich innych imprez weselnych i chrzcin (z wyjątkiem imprezy w domku do 10 osób, w tym małoletnich dzieci)
 6. Zabrania się odwiedzania szpitali, przychodni, ośrodków medycznych i diagnostycznych.
 7. Wszystkie restauracje (restauracje, tawerny, kawiarnie, puby, bary i bary z przekąskami, kawiarnie i restauracje w stołówkach i / lub klubach sportowych, klubach kulturalnych, klubach itp.) mogą działać do godziny 19.00 (po godzinie 19:00 możliwa jest tylko dostawa do domu).
  Należy pamiętać, że punkty gastronomiczne w hotelach i obiektach turystycznych mogą być otwarte do godziny 22:30. tylko do obsługi osób nocujących w tych hotelach / kwaterach turystycznych. Ponadto dozwolone jest prowadzenie restauracji na lotniskach Republiki Cypru. 
 8. Transport publiczny będzie działał na 50% swojej przepustowości.
 9. Prowadzenie siłowni zostaje zawieszone.
 10. Działalność firm hazardowych i zakładów bukmacherskich zostaje zawieszona.
 11. Prowadzenie kasyn jest zawieszone.
 12. Wstrzymanie eksploatacji basenów, z wyłączeniem wykorzystywania przez osoby niepełnosprawne do ćwiczeń terapeutycznych lub do treningu do 4 osób, w tym trenera.
 13. Z centrów fitness, basenów i uzdrowisk oraz miejscowych obiektów gastronomicznych mogą korzystać wyłącznie osoby nocujące w takich hotelach / kwaterach (punkty gastronomiczne mogą być czynne do godz. 22:30).
 14. Porty Republiki Cypryjskiej będą obsługiwać wyłącznie transakcje i działania komercyjne. Zabrania się wysiadania pasażerów statków wycieczkowych.
 15. Sport:
  1. Zawieszenie szkoleń i imprez sportowych dla osób poniżej 18 roku życia
  2. zawieszenie treningów i imprez sportowych, z wyjątkiem mistrzostw AD, BD i DG Division oraz meczów reprezentacji narodowych.
  3. zawieszenie prowadzenia i korzystania ze zorganizowanych obiektów sportowych, z wyjątkiem następujących przypadków:
   • Użytkowanie otwartych obiektów sportowych wyłącznie do użytku osób lub drużyn do czterech (4) osób, w tym trenera, bez obecności widzów
   • obsługa obiektów sportowych do treningów i zawodów, bez obecności kibiców, na mistrzostwa drużyn kategorii AD, BD i DG oraz drużyn narodowych.
 16. Zakaz prowadzenia wszelkich grupowych zajęć sportowych i towarzyskich dla dzieci poniżej 18 roku życia, w tym piłki nożnej, tańca, teatru, pływania, sztuk walki itp.
 17. Zabrania się gromadzenia się w miejscach publicznych (parki, skwery, tamy, tereny piknikowe, plaże, chodniki i przystanie, itp.) pod warunkiem, powyżej dwóch osób, z wyjątkiem małoletnich dzieci rodziców uprawiających sport. 
 18. Sądy nadal działają, w oparciu o odpowiednie wytyczne Sądu Najwyższego w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia.
 19. Zakaz organizowania imprez masowych lub innych, zgromadzeń w miejscach publicznych lub prywatnych (wioski bożonarodzeniowe, bazary, z wyjątkiem tych organizowanych w amfiteatrach / teatrach i podlegających przepisom sanitarnym – zapełnienie 50% miejsc siedzących)
 20. W usługach zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego, które służą publiczności, w celu świadczenia usług publicznych będzie dozwolona fizyczna obecność na powierzchni 1 osoby na 8m2. i tylko po wcześniejszym umówieniu
 21. Zgodnie z protokołem rynki publiczne będą działały z wypełnieniem 50% i 1,5 metra między osobami
 22. Zawieszenie placów zabaw i parków rozrywki
 23. Zawieszenie działalności obozów.
 24. Zakaz demonstracji.

Zobacz ograniczenia obowiązujące
od 14.12.2020 do 07.01.2021 >>>


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!