fbpx

Ogłoszono alert pogodowy

Zgodnie z naszą wczorajszą zapowiedzią, na dziś ogłoszono żółte ostrzeżenie o ekstremalnych temperaturach spodziewana jest temperatura powyżej 41°C

Żółty alert pogodowy będzie obowiązywał w godzinach od 13:00 do 17:00. Spójrzcie na interaktywną mapę – im kolor ciemniejszy tym cieplej:


Departament leśnictwa wezwał społeczeństwo do zachowania szczególnej ostrożności podczas wycieczek na wieś i unikania wszelkich czynności, które mogą stwarzać zagrożenie pożarowe, takich jak używanie narzędzi i maszyn rolniczych wytwarzających ciepło, iskry lub płomienie czy sprzęt do szlifowania i spawania.


W komunikacie przypomniano również, że rozpalanie ognia bez pozwolenia jest zabronione, przypominając, że jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia i/lub grzywną w wysokości 50000€ – rozpalanie ognia w celu gotowania potraw jest dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach piknikowych na grilla.


W przypadku zauważenia pożaru, członkowie społeczeństwa powinni niezwłocznie skontaktować się z wydziałem leśnym pod numerem 1407 lub ze strażą pożarną pod numerem 112.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!