Oficjalnie otworzą aby zamknąć…

Prezydent Turcji oficjalnie otworzy nowy terminal na północnym Cyprze, po czym zostanie on ponownie zamknięty.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spodziewany jest na północy 18 kwietnia, gdzie ma oficjalnie otworzyć nowy terminal pasażerski na lotnisku Tymbou (Ercan).

Według serwisu Kipris Postasi, w ostatnich dniach urzędnicy poinformowali, że ani terminal, ani nowy pas startowy nie będą gotowe.

Jednocześnie urzędnicy „lotnictwa cywilnego” powiedzieli, że zrezygnują, jeśli zostaną zmuszeni do otwarcia terminala i pasa startowego, zanim będą gotowe technicznie i pod względem bezpieczeństwa.


Według tych samych źródeł wiadomość, że terminal może zostać otwarty, zanim będzie w pełni gotowy, również zaniepokoiła branżę turystyczną, ponieważ może to wpłynąć na przyjazdy podczas wakacji z okazji końca Ramadanu.

Biura turystyczne, hotele i linie lotnicze poinformowały, że jeśli terminal zostanie otwarty w tym dniu, napotkają duże problemy operacyjne.

Wcześniej ogłoszono, że terminal ma zostać otwarty pod koniec ubiegłego roku. Niedawne doniesienia wywołały również zamieszanie, mówiąc, że właściciel firmy zarządzającej lotniskiem nie płaci uzgodnionych podatków. Zgodnie z umową lotnisko o wartości 300 mln euro miało zostać otwarte w 2016 roku.

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!