fbpx

Oferta specjalna dla mieszkańców Cypru

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wiceminister Turystyki Savvas Perdios odniósł się dziś do decyzji dotyczących wzmocnienia turystyki i produktu turystycznego po posiedzeniu Rady Ministrów w Pałacu Prezydenckim.  

W swoich wypowiedziach dla mediów po posiedzeniu Rady Ministrów Pan Perdios powiedział, że „na wniosek Ministerstwa Turystyki podjęto dwie ważne decyzje.


Pierwsza dotyczy planu wzmocnienia turystyki krajowej, został on przedłużony do końca maja – gość hotelu zapłaci maksymalnie 60 euro za dwie osoby w pokoju ze śniadaniem.


Druga decyzja dotyczy uruchomienia nowego programu dotacyjnego dla restauracji. Jego celem jest unowocześnienie sektora gastronomicznego. Program dotyczy wyłącznie tradycyjnych produktów cypryjskich, tawern i restauracji oferujących cypryjską kuchnię. Beneficjentami będą firmy indywidualne. Plan dotyczy poprawy infrastruktury w strefach sanitarnych i w ogólnej konfiguracji jadalni – pomoże zastąpić meble, czyli stoły i krzesła. W ten sposób Cypr chce poprawić wizerunek tradycyjnych restauracji i ogólnie gastronomii. Dotacja wyniesie 75% (maksymalnie 20000 euro).

Przypomnijmy, że program wsparcia branży turystycznej działa od września ubiegłego roku – można było wynająć pokój dwuosobowy ze śniadaniem w pięciogwiazdkowym hotelu w Agia Napie nawet za 50€.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!