OEV potępia czwartkowy strajk

Organizacja przypomina w opublikowanym piśmie, że prawo do strajku jest prawem konstytucyjnym

Federacja Pracodawców i Przemysłowców (OEV) w poniedziałek potępiła decyzję związków zawodowych o rozpoczęciu strajków w tym tygodniu w związku ze sporem dotyczącym zasiłku na koszty utrzymania (CoLA), jednocześnie polecając członkom dalsze normalne wypłacanie uprawnionym pracownikom zasiłku.

W okólniku skierowanym do członków OEV napisał, że pozostaje zaangażowany w „pokojowe rozwiązanie” sporu o CoLA, dodając dobitnie, że „z oczywistych powodów okres poprzedzający objęcie urzędu przez nowy rząd nie sprzyja produktywnym negocjacjom w sprawie istoty wydanie.”

Do czasu, gdy rozmowy zakończą się nowym, powszechnie akceptowalnym porozumieniem między partnerami społecznymi na poziomie krajowym, OEV radzi członkom, aby trzymali się mocno i „unikali zawierania jednostronnych porozumień w sprawie CoLA, które mogą promować lokalne związki zawodowe”.

Organizacja wezwała również wszystkie firmy wdrażające CoLA do dalszego wypłacania uzgodnionego wcześniej dodatku każdemu uprawnionemu personelowi. Określono, że CoLA wynosi obecnie 4,36 procent, czyli połowę wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.

OEV zauważył ponadto, że udział w akcji strajkowej jest prawem zapisanym w konstytucji. Następnie przypomniał pracodawcom, że zgodnie z prawem pracy i orzecznictwem każda nieobecność w pracy spowodowana strajkiem jest liczona jako nieobecność bez wynagrodzenia.

Czwartkowy strajk we wszystkich dystryktach odbędzie się między południem a godziną 15:00. Związki dążą do pełnego przywrócenia CoLA po impasie po dyskusjach między ministrem pracy Kyriacosem Koushosem, związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców.

W strajku wezmą udział pracownicy państwowi i prywatni. Wśród uczestniczących związków są Peo, Sek, Pasydy, Deok, Oelmek, Poed, Oltek, Sak, Pasyki i inni.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading