Odwołany lot? Co robić?

Linie lotnicze ponownie odwołują swoje loty. Jakie mamy prawa?

Przypominamy, że wszyscy pasażerowie odwołanych lub opóźnionych lotów mają prawo domagać się odszkodowania. Można to zrobić samemu – wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na naszej stronie tutaj, lub skorzystać z pośrednictwa jednej z kancelarii prawnych korzystając z uproszczonego formularza zwrotu – dostępny tutaj.

Linia lotnicza ma 30. dni na odpowiedź na Waszą reklamację. Linie lotnicze robią wszystko aby odszkodowania nie wypłacać: będą żądać kolejnych dokumentów, poświadczeń, oświadczeń przeciągając proces wypłaty odszkodowania w nieskończoność i licząc na to, że w końcu odpuścicie. Dlatego, z naszego punktu widzenia prościej wystąpić do którejś z firm (na przykład tej) aby takie odszkodowanie uzyskać szybciej i bez dodatkowego stresu.

Najprościej zwrócić się o pomoc do wyspecjalizowanej kancelarii prawnej – prowizję zapłacicie dopiero gdy ona uzyska odszkodowanie!
Wystarczy jedno kliknięcie (tutaj)

Pieniądze nie zwrócą Wam oczywiście zmarnowanego urlopu oraz stresu związanego z odwołanym lotem, ale warto je „wyrwać” od linii lotniczej za wszelką cenę.

Pamiętajcie o zbieraniu wszystkich rachunków za przedłużony pobyt: za hotele, transfery, wyżywienie itp. – linia będzie miała obowiązek zwrócić także te koszty. Zwrot oraz odszkodowanie należy Wam się także w przypadku gdy zgodziliście się na inny lot (do innego miasta lub w innym terminie).

Jeżeli dopiero planujecie podróż samolotem, w dzisiejszych czasach, warto także dodatkowo ubezpieczyć swoją podróż (na przykład korzystając z tej strony internetowej) – otrzymane odszkodowanie pomoże Wam w walce z traumą związaną z odwołanym lotem – koszt ubezpieczenia nie jest wysoki (kilkanaście złotych dziennie) więc warto z takowego skorzystać.

Ubezpieczenie można wykupić w prosty, intuicyjny sposób przez internet klikając w ten link.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!