Zmiana w odprawie w Ryanair

Świetna wiadomość dla tych z Was, którzy podróżują Ryanair’em. Linie Ryanair ogłosiły, że wprowadzają możliwość odprawy online na 60 dni przed planowanym lotem. Usługa ta dostępna jest jedynie dla pasażerów, którzy wykupili wybrane miejsce na pokładzie.

W tej chwili pasażerowie Ryanair mogą wykupić miejsce na pokładzie już od momentu zakupu biletu. Możliwość ta jest zamykana dwie godziny przed wylotem. Aby podnieść atrakcyjność tej usługi irlandzki przewoźnik przygotował nowe udogodnienie – pasażerowie z wykupionymi miejscami mogą odprawić się online lub poprzez aplikację mobilną Ryanair już 60 dni przed datą lotu.Pasażerowie, którzy nie zdecydują się na wykupienie miejsc, będą mogli odprawić się w okresie od czterech dni do dwóch godzin przed lotem, jednak wtedy ich miejsca zostaną przyznane losowo. W takim wypadku osoby podróżujące razem, na przykład rodziny, będą musiały liczyć się z tym, że nie będą mogły siedzieć koło siebie.
Jak donoszą media, Ryanair równocześnie zaczął „rozsadzać” wspólnie podróżujące osoby. Dotąd osoby na wspólnej rezerwacji mogły sprawdzić losowo przydzielone miejsca, a następnie wykupić jedno płatne miejsc i w ten sposób zagwarantować sobie wspólną podróż. Przykładowo, jeśli system przydzielił pasażerowi losowo miejsce 11A, to wystarczyło, aby drugi pasażer wykupił miejsce 11B. Teraz jednak media wskazują, że Ryanair automatycznie zmienia losowy przydział miejsc tak, aby zmusić podróżnych do wykupienia obydwu miejsc. Przykładowo, jeśli system przydzieli miejsce 11A, a drugi z pasażerów podróżujący na tej samej rezerwacji wykupi fotel 11B, to system automatycznie zmieni przydział miejsca dla pierwszego z pasażerów.
Jeśli zdecydujecie się jednak na podróż Ryanair’em zerknijcie na najtańsze połączenia:

Nie rozumiemy tylko czemu wszyscy się dziwią. W końcu trzeba na czymś zarabiać. Obecnie 27% przychodów przewoźnika pochodzi z usług dodatkowych, a według planów ten udział ma wzrosnąć do 30%.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading