Spędzicie więcej czasu na odprawie

Już dzisiejszej nocy (9 października) Cypr dołączy do krajów Unii Europejskiej w których będzie obowiązywać regulacja unijna numer 458/2017. W kwietniu do tej procedury dołączyła między innymi Polska (pisaliśmy o tym fakcie tutaj >>>) co spowodowało wydłużone procedury kontrolne. Część pasażerów nie zdążyła wówczas na swoje samoloty z powodu zbyt późnego stawienia się na odprawie paszportowej.

Skoro w Polsce wprowadzenie nowej procedury wprowadziło ogromne zamieszanie, trudno jest nam sobie wyobrazić co będzie działo się na cypryjskich lotniskach.

Od dzisiejszej nocy, wszystkie dokumenty podróży będą sprawdzane we wszystkich bazach danych. Dotychczas sprawdzano je tylko w jednej – cypryjskiej. Możecie być pewni tego, że kolejki do odprawy paszportowej znacznie się wydłużą.

Zarządzająca lotniskami firma Hermes prowadzi już rozmowy z przedstawicielami policji celem zwiększenia obsady na stanowiskach odpraw paszportowych. Niestety, to nie rozwiąże problemów. Zarówno na lotnisko w Pafos jak i w Larnace w jednym czasie przyjeżdżają autokary z turystami i tłumy ludzi podążają w kierunku odpraw bagażu a potem odprawy paszportowej.

Radzimy Wam przyjazd na lotnisko wcześniej, gdyż znając cypryjski system informatyczny może on po prostu się zawieszać. Pierwszy samolot do Polski według nowych zasad będzie odprawiony już dzisiejszej nocy.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading