fbpx

Oddział ratunkowy w Nikozji potrzebuje reanimacji.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pacjenci czekają na wolne łóżko nawet ponad dwa dni!

Pielęgniarki z oddziału ratunkowego w Nikozji wystosowały pismo do dyrektora szpitala opisując niepokojącą sytuację jaka ma miejsce na ich oddziale. Opisały 40 przypadków pacjentów oczekujących na przyjęcie. Z listu pielęgniarek  wynika że czas oczekiwania pacjentów na pomoc przekracza normy, waha się od 7 do 49 godzin. 


Niektórym pacjentom, pomimo tego że dotarli na oddział ratunkowy o własnych siłach, nigdy nie udało się z niego wyjść…


Niepokojące jest również to, że z uwagi na godziny otwarcia niektórych oddziałów szpitalnych, nie ma bezpośredniego dostępu do badań diagnostycznych, a czas oczekiwania na wyniki badań próbek również jest bardzo długi. 

Spośród 40 opisanych przypadków, przytoczymy dwa:

2 sierpnia 2021 roku pacjentka zarejestrowała się w oddziale ratunkowym o godzinie 17:41. Została przewieziona do oddziału ginekologicznego szpitala Makariosa na badanie a następnie wróciła na oddział ratunkowy. Została przyjęta przez lekarzy 4 sierpnia i tego samego dnia przewieziono ją karetką do prywatnego szpitala o godzinie 19:00.
Cierpienie pacjentki? 49 godzin.

9 sierpnia 2021 pacjent zarejestrował się na oddziale ratunkowym o godzinie 23.27. 10 sierpnia o godzinie 12:30 w trakcie oczekiwania na przyjęcie doznał ataku serca.
Wykonano intubację. Następnie pacjentem zajęła się grupa specjalistów, między innymi kardiolog i chirurg.
Skierowano go na odział intensywnej terapii, ale pacjent zmarł 10 sierpnia o godzinie 18 zanim jeszcze doczekał się wolnego łóżka.

Apel pielęgniarek sprawił że odbyło się nadzwyczajne spotkanie Sejmowej Izby Lekarskiej.

Czy wcześniej nikt nie zdawał sobie z tego sprawy?


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!