fbpx

Odbyło się nadzwyczajne spotkanie ministrów i prezydenta

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Prezydent Cypru Nicos Anastasiadis zwołał dzisiaj nadzwyczajne posiedzenie rządu

Obraz epidemiologiczny nie pozwala na razie na dalsze rozluźnienie, powiedział rzecznik rządu Kyriacos Koushos.

Ogłoszenie nastąpiło po nadzwyczajnym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim pod przewodnictwem prezydenta Nicosa Anastasiadesa, na którym omawiano obecną sytuację na wyspie. Przypadki koronawirusa stopniowo rosły w ostatnich dniach, podobnie jak liczba zgonów i hospitalizacji z rekordową liczbą 270 przyjęć w sobotę.


W spotkaniu wzięli udział ministrowie zdrowia, finansów i pracy oraz rzecznik rządu.


„Występowanie wariantu brytyjskiego w naszym kraju dotyczy wszystkich grup wiekowych i wiąże się z poważnym pogorszeniem wskaźników epidemiologicznych w społeczności i szpitalach, niebezpiecznie obciążając system opieki zdrowotnej” – powiedział Koushos.
„Sytuacja, jak się niestety okazało, nie pozwala nam na dalsze rozluźnienie w nadchodzącym okresie, tak jak zamierzał rząd, dopóki nie uzyskamy spodziewanych korzyści z naszego programu szczepień” – dodał.

Koushos wezwał do współpracy wszystkich i wezwał ludzi do szczepień, ale także do dalszego przestrzegania protokołów zdrowotnych.

Przypomnijmy, że od jutra kolejne grupy mogą zapisywać się na szczepienia – dokładną listę osób, które uzyskają dostęp do portalu szczepień opublikowaliśmy na https://cypr24.eu/plan-szczepien-na-najblizszy-tydzien/


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!