Kiedy odebrać paszport?

Teoretycznie czas oczekiwania na nowy paszport w Ambasadzie wynosi 4-6 tygodni, jednak czasami oczekiwanie wydłuża się w nieskończoność. Nie ma sensu bombardować polskiej placówki w Nikozji telefonami z zapytaniem czy mój paszport już jest gotowy – możecie to sami sprawdzić.

Jak to zrobić?

Do sprawdzenia czy Wasz paszport jest do odbioru potrzebny Wam będzie numer wniosku złożenia paszportowego. Numer ten znajduje się na otrzymanym przez Was potwierdzeniu:

Wystarczy wejść następnie na stronę internetową obywatel.gov.pl a dokładniej w odpowiednią zakładkę (otworzy Wam się po kliknięciu tutaj>>>) i kliknąć  przycisk Sprawdź. W ten sposób wiecie na pewno, że paszport jest gotowy do odbioru.

Pracownicy Konsulatu przypominają, że paszporty należy odbierać osobiście, gdyż podczas ich odbioru będą skanowane Wasze odciski palców. W momencie odbierania dokumentu należy pamiętać o zabraniu ze sobą swojego starego dokumentu podróży nawet wtedy gdy stracił on już swoją ważność. Musi on być po prostu zniszczony. Oczywiście możecie go sobie zachować na pamiątkę, ale w tym wypadku konieczne jest jego „przedziurkowanie” tak aby nikt nigdy nie próbował już z niego korzystać.

Na odbiór paszportu nie musicie się umawiać – wystarczy przyjść w godzinach pracy konsulatu, czyli w poniedziałki, środy i piątki od 8:00 do 13:00.

 

 

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading