fbpx

Od września wszędzie zapłacimy kartą

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rząd zatwierdził dekret ministerstwa finansów zobowiązujący między innymi lekarzy, prawników i firmy detaliczne do przyjmowania płatności kartami

Zgodnie z oświadczeniem ministerstwa finansów firmy z sektora usługowego i detalicznego muszą przyjmować płatności kartami płatniczymi w ciągu trzech miesięcy od dnia opublikowania dekretu (prawdopodobnie zostanie opublikowany w piątek). W dekrecie wymieniono m.in. kancelarie prawne, biura rachunkowe, szpitale, stomatologów oraz firmy specjalizujące się w zawodach medycznych ogólnych i specjalistycznych, obiekty gastronomiczne, obiekty rozrywkowe i rekreacyjne oraz salony fryzjerskie. Obowiązkowo płatności kartą płatniczą będą musiały przyjmować przedsiębiorstwa świadczące usługi naprawy pojazdów silnikowych, hydraulicy i instalatorzy klimatyzacji, a także wszystkie przedsiębiorstwa handlu detalicznego oraz usług.


Po wejściu w życie dekretu firmy i podmioty muszą wyraźnie poinformować klientów, że akceptują płatności kartami.


Nie oznacza to, że firmy te nie mogą dokonywać transakcji gotówkowych, ale będą musiały również oferować alternatywę płatności kartą.

Zwolnione są firmy produkcyjne, produkujące energię elektryczną, wodociągową, transportową, wydawniczą, filmową, radiową i programistyczną.

jeszcze chwila i gotówki nie będziemy potrzebować – wystarczy nam karta płatnicza…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!